Friday, September 18, 2015

CELPIP in Winnipeg


מבחן CELPIP בדומה למבחן ה- IELTS בוחן את רמת הידע  באנגלית והוא מהווה תנאי בסיסי להגשת מועמדות ל- PR לקנדה בלבד.
ישנם שני סוגי מבחנים: General  ו- Academic. לצורך PR, יש לגשת ל- General (שימו לב, מבחן General LS  בוחן רק שמיעה Listening  ודיבור Speaking ומיועד למהגרים, אשר מגישים בקשה לקבלת אזרחות קנדית וצריכים להוכיח שליטה בשפה).  

המבחן מתקיים בקנדה בלבד בסופי השבוע (שישי-שבת). 

מידע אודות המבחן, מועדים, עלות ועוד ניתן למצוא באתר: https://www.celpiptest.ca/

המבחן בדומה ל- IELTS מחולק לארבעה חלקים (חלוקה מדויקת ניתן למצוא כאן):
  • שמיעה
  • קריאה
  • כתיבה
  • דיבור

היתרון של המבחן טמון בעובדה, שהוא נעשה מול מחשב וכאן גם חסרונו.
במידה ויש לכם שליטה טובה בהקלדה באנגלית, זה יתרון, במידה ולא כדאי לגשת ל- IELTS.

יתרון משמעותי נוסף לדעתי נמצא גם בתכני המבחן, אשר פונים לקהל הקנדי (מהגרים), בעוד שה-IELTS הוא מבחן גלובלי והנושאים המופיעים בו מורכבים ומגוונים יותר.

בקטע השמיעה בדומה ל- IELTS שומעים 8 קטעי שיחה/ קטע מהחדשות באוזניות ועונים על שאלות במחשב. האנגלית היא אנגלית קנדית וכך גם המבטא והניסוח (לדעתי קל וקליט יותר מאנגלית בריטית).

בקטע הקריאה - ישנם קטעי קריאה עם שאלות, שמטרתן לבחון את הבנת הנקרא וניתוחו. חלק מהשאלות אמריקאיות ובחלקן בדומה ל- UNSEEN ישנן תשובות לבחירה, שאותן יש להכניס לתוך המשפט. (למיטב זכרוני במבחן שלי היה E-MAIL שנכתב מנכד לסב ובעקבותיו שאלות, התכתבות בין שתי חברות על מעבר אחת מהן לקלגרי, קטע עם מערכת שעות באוניברסיטה ובעקבותיו שאלות הבנה וקטע על מחקר מדעי בנושא נוצות).

בקטעי כתיבה - היה עלי לכתוב מכתב תלונה לבעל הבית, על כך שלמרות שהתלוננתי בעבר, עדין אין לי מים חמים במקלחת ובקטע השני היה עלי לשכנע בכתב מה עדיף לדעתי: לצאת לגיבוש מטעם העבודה לפעילות ספורטיבית מחוץ למשרד או לקיים גיבוש ספורטיבי בתוך אולם סגור.

בקטעי הדיבור: צריך לדבר במשך מספר דקות למיקרופון על מגוון נושאים. באחד הנושאים שהיו לי נתבקשתי לשכנע את בני משפחתי לצאת למסעדת שף צרפתי בעוד "אחותי" התעקשה שנישאר לחגוג בבית ולהזמין פיצה. בנוסף הייתי צריכה לתאר לובי של מלון מלא באנשים וילדים ובתמונה הבאה לתאר מה יקרה בלובי המלון בעוד מספר דקות, בקטע אחר הייתי צריכה לספר על מקרה שלימד אותי על "סבלנות", היו קטעים נוספים, שלא זכורים לי.

קטע הדיבור די הלחיץ, היות ובכיתה יושבים נבחנים עם קצב מהיר משלי ובעודי "תקועה" בקטע הכתיבה, שמעתי אותם מדברים למיקרופון ונלחצתי כי חששתי שאני מפגרת בזמנים, דבר שלא בהכרח נכון !!! בנוסף זה לא קל להתעלם מרעשי הדיבור וההקלדה מסביבך, נבחנים עם בעיית קשב וריכוז - ריטלין חובה.

בסך הכל תנאי הכיתה טובים, יש כ- 12 נבחנים בכיתה היושבים במרווח די גדול אחד מהשני. 

לפני הכניסה לחדר הבחינה (Check In) מצלמים אותך וזו התמונה (פוטו רצח :-), אשר תופיע בגיליון הציונים של המבחן, שיישלח הביתה. החפצים האישיים מוכנסים לשקיות IKEA כחולות גדולות וניתן להיכנס למבחן רק עם דרכון. דף לבן ועט ימסרו לך בכניסה ויילקחו ממך ביציאה מהכיתה.


בויניפג המבחן נערך ב- Herzing College
  1700 Portage Ave                             

קרוב מאוד לקניון POLO, יש חניה חופשית סמוך לבניין ותחבורה ציבורית נוחה עם תחנה מול הבניין, כולל גשר תת קרקעי לחציית הכביש.


המבחן נמשך 3 שעות, הזמן מספיק לדעתי והרמה סבירה מאד.

התוצאות מפורסמות תוך 8 ימי עסקים.

ממליצה בחום לגשת למבחן בביקור (רצוי להירשם ליום שבת), היות והפגישה עם קצינת ההגירה נערכת בימי שישי.

ב ה צ ל ח ה :-)

No comments:

Post a Comment