Sunday, May 3, 2015

VISIT IN WINNIPEG - SECOND DAY

את היום הראשון קינחנו בביקור אצל משפחה מקסימה מישראל, שעטפה, התעניינה והציע לסייע במהלך כל הביקור. בהחלט סיום נעים ליום גדוש ומסעיר :-)
היום השני התחיל צולע, הפגישה עם דליה נקבעה ליום שלישי ובשל העובדה שרצינו לנצל את הזמן,
קבענו מישראל פגישה באופן עצמאי ביום שני עם נציגת בנק RBC, לא מהרשימה של דליה וזו היתה טעות. טעות גדולה !!!

הגענו לנציגת הבנק, שאירחה אותנו מקסים, הציעה לנו קפה והיתה נעימה מאוד, אבל...לא היה לה שמץ של מושג מה לעשות איתנו, איזה חשבון בנק לפתוח ובאיזו דרך ?
יאמר לזכות הנציגה שהיא היתה מקסימה והיא השתדלה מאוד לתת לנו הרגשה שעם טיפת סבלנות הכל יסתדר. היא דיברה עם מחלקת התמיכה של הבנק כמה פעמים ועם המנהלת שלה שנכנסה ויצאה ושוב נכנסה לחדר אובדת עצות, ממלמלת שהמערכת חדשה והיא לא שולטת בה. הסיפור לקח שעתיים וחצי של התייבשות בסניף. יום למחרת הנציגה  יצרה איתנו קשר וביקשה שנחזור לבנק, כי משהו לא היה סגור טוב. בקיצור כמו שג'וליה רוברטס תיארה בשתי מילים זה היה:
 !!! Udge Mistake !!! Big Mistake
מסקנה: גשו לנציגי הבנק של דליה, הם מכירים את התהליך ויודעים בדיוק מהם הצרכים שלכם ומהי הדרך המהירה לתקתק את הטיפול בכם.

מותשים ומאוכזבים המשכנו לפגישת נדל"ן, עשינו סיור בשכונות וביקרנו בבתים בניסיון להבין עלויות, לראות סגנונות של בתים ולגבש החלטה מה מתאים לנו. הגענו מוכנים עם מפת מיפוי שכונות, שהורדנו מהאינטרנט ובסיום הפגישה עדכנו את המידע בניסיון להרכיב פאזל, שיסייע בהבנת השטח.
השכונות הפופולריות ובהן מתגוררים המון יהודים נמצאות ב SOUTH WEST ונקראות:
River Height - שכונה יקרה, שקרובה למרכז העיר ולקהילה היהודית.
Tuxedo - "קיסריה" של ויניפג - יקר מאוד.
Charleswood  - קרובה ל River Height וזולה הרבה יותר, נותנת תחושה של מגורים במושב עם חיות בר בשפע.
Linden Ridge+Whyte Rides+Linden Woods - שכונות הממוקמות בסמיכות אחת על יד השניה, רחוקות יותר מהמרכז, אבל נראות מצוין עם בתים די חדשים ורחובות בסגנון אמריקאי עם Front Yard ו- Back yad.
Sage creek + St. Vital -  ב - St. Vital הבנו שמתגוררים המון מוסלמים,
ב - Sage creek שכונה חדשה בה התגוררנו עם בתים יפים ושונים זה מזה בסגנון "בנה ביתך", נמצאה במגמת פיתוח. היא ממוקמת בקצה ויניפג (20 דקות נסיעה ללא פקקים).

אחד הדברים החשובים בבית בויניפג הוא מקום חנייה לרכב, חניה מקורה לדעתי זה MUST. הרכב אינו מתכסה בשלג, כך שזמן הסרת השלג נחסך מידי יום. ישנם שני סוגי חניות בבתים הפרטיים:
Detached Garage - חניה נפרדת מהבית, פחות אהבתי בשל העובדה שאין מעבר ישיר לבית. נראה לי שמתאים לאנשים המעוניינים לאחסן בחניה חומריים בלתי ידידותיים לבית או לעבוד ולהרעיש שם.


Attached Garage - חניה מחוברת לבית, מעולה למזג האוויר של וויניפג.  מתניעים את הרכב בשלט רחוק ונכנסים לחניה דרך הבית המחומם. מושלם.
דבר נוסף חשוב הוא ה- Basement (מרתף), ראינו בתים עם בייסמנטים ענקיים בגודל דירה ממוצעת בישראל, ישנם בייסמנטים תת קרקעיים עם חלונות עליונים צרים.

וישנם בייסמנטים BY LEVEL, מרתף עליון, שהם שקועים חלקית באדמה ויש להם חלונות גדולים שמאירים את החלל. הם יכולים לשמש כחדרים לכל דבר.


חלון של מרתף BY LEVEL, גדול ומחדיר המון אור לבית.

מעבר לזה חשוב לדעת שבניגוד לישראל, נהוג לא להחשיב את הסלון בספירה, כאשר מציינים את מס' החדרים בבית/דירה זה לא כולל את הסלון. 
אחד הדברים שלמדנו בנושא נדל"ן, בקנדה אין אינטראקציה בין המוכר לקונה בעת רכישת/מכירת בית. המוכר והקונה לא מתראים לכל אורך התהליך, כך שאין לך מושג מי רכש ממך את הבית וזאת כדי למנוע כל בדל של גזענות. כאן נכנסים המתווכים לתמונה, הם אלה שסוגרים את העסקה בשם הלקוחות מול עו"ד. אחד הדברים שממליצים לאנשים המעוניינים למכור נדל"ן הוא להסיר כל סממן דתי (להוריד מזוזות, צלבים וכו'), על מנת שלא ירתיעו קונים פוטנציאליים.

כמו כן כל נושא קבלת המשכנתא שונה בקנדה, ישנם יועצי משכנתאות, אשר פונים בשמך לבנקים ומנסים להשיג עבורך את התנאים הטובים ביותר, ככל שליועצי המשכנתאות יש ותק, קשרים ענפים בבנקים וכמות לקוחות רבה, כך הסיכוי שהם ישיגו תנאי משכנתא טובים גדול יותר.
את היום סיימנו בביקור אצל משפחה נפלאה ומלוכדת, שבהחלט הייתי רוצה להכיר עוד בארץ :-)

No comments:

Post a Comment